Głuchowianka Głuchów 2:0 Galicja Chmielnik

Najbliższa kolejka 12

Aktualności

W finale znów z Wolą

• autor: stal21, 2016-07-04 09:30

Nie mieliśmy w tym roku żadnych problemów z awansem do finału Pucharu Wójta. Pokonaliśmy Zabratówkę 7:0. Trzeba jednak przyznać, że w tym meczu skład był mocno odmłodzony. W debiucie dwie bramki zdobył Marcin Szczęch, a hattrickiem popisał się Adam Ciupak.

Szybkie prowadzenie i pełna kontrola

Zdawaliśmy sobie doskonale sprawę od samego początku, że nie możemy zlekceważyć graczy Zabratówki. Pamiętamy doskonale porażkę z nimi przed dwoma laty w finale, dlatego też podeszliśmy zmotywowani i gotowi na walkę o każdy centymetr boiska. Przed rokiem pokonaliśmy ich co prawda też w półfinale, ale wiadomo, że każdy mecz jest inny. Sprawy jednak potoczyły się dla nas bardzo korzystnie, bowiem nie upłynęło jeszcze 10 minut spotkania, a my już prowadziliśmy 2:0 po bramkach Marcina Szczęcha i Przemka Wisza. W 15. minucie "Masło" dołożył drugie trafienie i było 3:0. Stwarzaliśmy sobie okazje często i kwestią czasu były kolejne bramki. Do przerwy ostatecznie prowadziliśmy 4:0, bo gola dołożył jeszcze Adam Ciupak, który zabawił się z obrońcami w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

Kiedyś musi być ten pierwszy raz

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i nadal kontrolowaliśmy przebieg boiskowych wydarzeń. Zabratówka próbowała wychodzić z kontratakami, ale kończyły się one zazwyczaj fiaskiem. Szczególnie niebezpiecznie zrobiło się pod naszą bramką po upływie około 15. minut drugiej połowy, kiedy to nasz bramkarz Dominik Hałoń sfaulował napastnika rywali w polu karnym, a sędzie podyktował "jedenastkę". Dominik jednak zdołał naprawić swój błąd i rzut karny obronił! Warto tu wspomnieć, że to był jego pierwszy obroniony karny podczas jakiegokolwiek meczu o stawkę. Miejmy nadzieję, że teraz będzie wyjmował karniaki częściej.

Trzy bramki w drugiej połowie i dopełnienie hattricka

Tak jak już wspominałem mecz mieliśmy pod kontrolą, czego dowodem mogą być gole zdobyte w drugiej części meczu. Dwukrotnie do siatki rywala trafił jeszcze Adam Ciupak, czym dopełnił swojego hattricka w tym meczu, a nietuzinkowym trafieniem popisał się wracający po kontuzji Jacek Szczęch, który "huknął" z 25. metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Cóż to był za gol! I po końcowym gwizdku sędziego mogliśmy się cieszyć z wysokiej wygranej 7:0 i awansu do finału, gdzie zagramy z Wolą Rafałowską która pokonała Błędową Tyczyńską 4:1.

Debiut, odmłodzony skład i powroty

Po tym meczu trzeba podkreślić, że bardzo dobry występ zaliczył 17-letni Marcin Szczęch, który w swoim debiucie w seniorach strzelił dwie bramki i pokazał się z naprawdę dobrej strony. Z tym chłopakiem pewnie wielu wiąże nadzieje i nie ma się co dziwić, bo jakby powiedział trener Rafał Babiak "ma chłop papiery na granie". Uwagę chciałbym zwrócić również na to, że w składzie znajdowało się aż 7 zawodników poniżej 20. roku życia co mocno zaniżyło dotychczasową średnią wieku w zespole. Jednym z nich był Andrzej Krzywonos, który wrócił do nas z wypożyczenia z Rudzika Rudna Mała oraz Konrad Tereszkiewicz, który wrócił do gry po rocznej przerwie.

Trzeba więc przyznać, że skład mocno nam się poszerza co może tylko i wyłącznie cieszyć.